15 czerwiec 2015

W kwietniu br. oficjalnie zainaugurowano Program Absolwent w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. To rozwiązanie wypracowane po analizie najlepszych zagranicznych wzorców w zakresie motywacji absolwentów do utrzymywania kontaktów z macierzystą uczelnią przez ich całe życie. Co roku największym przedsięwzięciem offline w ramach Programu jest Weekend Absolwenta, czyli dwudniowa impreza o charakterze edukacyjno-integracyjnym oferująca szereg atrakcji dla absolwentów w każdym wieku.

W tym roku, w sobotę i w niedzielę 20 i 21 czerwca w drugiej już edycji Weekendu oferujemy Państwu kilkadziesiąt warsztatów z zakresu ekonomii, zarządzania i finansów, w tym warsztaty z zakresu różnic kulturowych w biznesie i w życiu codziennym. Przygotowaliśmy również wiele atrakcji sportowych (w tym m.in. turniej brydża sportowego i tenisa stołowego) i kulinarnych (w tym m.in. kuchnię dolnośląską, konkurs na ciasto absolwenta). Dla uczestników mamy także przygotowane przez najlepszych wrocławskich restauratorów wspólny lunch w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Weekend Absolwenta to przedsięwzięcie, w którym bierze udział kilkudziesięciu doświadczonych trenerów, głównie pracowników naukowo – dydaktycznych naszej Uczelni. To impreza współfinansowana ze środków projektu Kuźnia Kadr 7 oraz ze środków pozyskanych od sponsorów, którymi w tym roku są trzy znakomite firmy: KGHM Polska Miedź SA, Credit Agricole Bank Polska oraz Impel Business Solutions. Mamy nadzieję, że Weekend pozwoli przybliżyć absolwentom ofertę Uniwersytetu i zaprosić ich do trwałej współpracy.